WHEY PROTEIN™

5,00
Fiyat : 84,00TL(KDV Dahil)

 • Düşük karbonhidrat ve yağ içeriği
 • %80 protein
 • 25g serviste 4.5g BCAA
 

SKT: 07.2020
3,42 TL/SERVİS

DÜNYANIN EN ÇOK KULLANILAN PROTEİN TAKVİYESİ: WHEY PROTEİN

Protein ihtiyacını karşılamanan en pratik ve lezzetli yolu

İster kas yapmak, istersen de kilo verme hedefin olsun, yüksek proteinli beslenmek hedeflerine ulaşman için gereklidir. Spor salonuna uzun süre gidip, yeterli kas gelişimi gösterilememesinin en büyük sebeplerinden biri yeterli protein tüketmemektir. Kilo verirken ise, mevcut kas kütlesini korumak ve zayıflandığında formda ve sıkı bir vücut elde etmek için yüksek protein tüketmek gerekir.

 • Spor yapanlar için ideal
 • Kas gelişimi ve korunması için gereklidir
 • Mükemmel aminoasit içeriği sayesinde vücut tarafından tamamen kullanılabilir

TÜRKİYE'DE EN ÇOK ÇEŞİT AROMA SEÇENEĞİ:

Damak tadına uygun aromayı tercih ederek zevkle uzun süre kullanabilirsin.SIK SORULAN SORULAR


 • WHEY PROTEIN™ nedir?

  WHEY PROTEIN™ %80 oranında protein içeren yüksek kalite whey protein tozudur. İçerisinde kullanılan whey proteini Alman üretimidir.

  Harika amino asit profili ve yüksek miktarda BCAA (%22.5) içeriği sayesinde kas yapmak isteyen herkes için ideal bir üründür. Bunun yanında karbonhidrat, yağ ve laktoz içeriği oldukça düşüktür ve bu  WHEY PROTEIN™'i harika bir protein kaynağı yapmaktadır.

 • Aromalı mı yoksa aromasız mı tercih etmeliyim?

  Türkiye'de sadece Proteinoecan'da bulabileceğin aromasız WHEY PROTEIN™'in avantajı, çok yüksek seviyede (%80) protein içermesidir. Aromalı seçeneklerde ise protein oranı aroma çeşidine bağlı olarak yaklaşık %3 ile %5 arası düşüş gösterebilmektedir.

  Öte yandan aromalı WHEY PROTEIN™'in en büyük avantajı ise inanılmaz lezzetidir! Aromasız WHEY PROTEIN™ rahatlıkla tüketilebilse de - genellikle süt tadına benzetilir - Aromalı WHEY PROTEIN™ tadı dolayısıyla çok daha fazla sevilmektedir. Whey protein çok sık kullanılan bir ürün olduğu için genellikle lezzet daha ön plana çıkmaktadır.

 • WHEY PROTEIN™'i kimler kullanmalıdır?

  WHEY PROTEIN™ günlük protein ihtiyacını lezzetli, pratik ve kaliteli bir protein kaynağı ile karşılamak isteyen herkes kullanabilir. Özellikle kas yapmak isteyenler için oldukça faydalıdır.

 • Neden protein tüketmeliyim?

  İster amacınız kas yapmak olsun isterseniz de yağlarınızdan kurtulmak, tükettiğiniz protein miktarını arttırmak hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacaktır. Eğer kas yapmak istiyorsanız kilogram başına 1.5-2 gram protein tüketmek oldukça önemlidir.

  Protein tüketmek, birçok farklı metabolik etken sayesinde vücuttaki kasların yapı taşı olan proteinin sentezine sebep olur ve kas yapımına katkısı bulunur.

  Vücuttaki fazla yağlardan kurtulmak istiyorsanız aynı şekilde kilogram başına 2 gram protein tüketmeniz önemlidir. Kilo vermek için düşük kalorili beslenme planı takip ettiğinizde kas kütlesi kaybetme riski ile karşılaşırsınız. Yüksek miktarda protein tüketmek yağ yakarken, kas kaybını önlemeye katkıda bulunur.

 • WHEY PROTEIN™'i ne zaman kullanmalıyım?

  WHEY PROTEIN™ hem antrenman öncesi hem de sonrası için ideal bir protein kaynağıdır. Whey protein vücutta en hızlı sindirilen protein kaynaklarından biridir (aç karnına yaklaşık 20 dakika sonra kas hücrelerine ulaşır). Bu yüzden antrenmandan hemen sonra, kaslara protein kaynağı olması ve kasların iyileşme sürecini hemen başlatması için tüketilebilir.

  WHEY PROTEIN™ aynı zamanda çok yüksek derecede BCAA içerir. Antrenmandan önce BCAA almak ise antrenman esnasında kas yıkılmasını engellemek açısından oldukça faydalıdır. Bunun dışında sabah uykudan kalktıktan sonra vücuda hızlı bir şekilde protein ihtiyacını karşılaması için de tüketilebilir.

 • WHEY PROTEIN™ nasıl tüketebilirim?

  WHEY PROTEIN™'i su ile karıştırıp protein shake'i şeklinde tüketebilirsiniz ki bu en yaygın tercih edilen seçenektir. Bunun yanında yoğurt ve benzeri gıdalar ile karıştırarak çok lezzetli, pratik ve besin değeri yüksek ara öğünler halinde tüketilebilirsin.

Benzer Ürünler